אודות

מרכז מנור

 הוא ארגון מחקר, מדיניות ומעשה, מבית יוזמת המאה, הפועל להגברת לכידות חברתית ואפקטיביות ממשלית. מנור עוסק בפיתוח תפיסות, רעיונות ותכניות מדיניות מבוססות חשיבת מרכז, וחותר לפעולה בזירות הממשל, החברה האזרחית, התקשורת והמשפט.

יוזמת המאה

יוזמת המאה, פלטפורמה אזרחית א-מפלגתית, מבקשת להתמודד עם משברי המדינה והחברה ולקדם תפיסת מרכז מעמיקה ומעודכנת. היוזמה היא שותפות בין בכירים מעולם ההיי-טק, המגזר העסקי, המגזר הציבורי והמגזר החברתי אשר בונה בית לרעיונות, למדיניות ולמנהיגות, ויוצרת פרדיגמה ישראלית חדשה.

אודות

המשבר הישראלי

ישראל היא מדינה מדהימה, אבל היא סובלת ממשבר פוליטי וחברתי עמוק, ששורשיו עמוקים יותר ממערכת בחירות אחת או מפוליטיקאי ספציפי. המשבר הישראלי הוא החיבור בין היעדרה של לכידות חברתית, הקשורה באובדן אמון, בשבטיות, במגזריות ובהתפרקות האמנה החברתית; לבין חוסר אפקטיביות ממשלית, הקשורה בתכנון קצר-טווח, במשבר כוח אדם בשירות הציבורי ובתרבות פוליטית קלוקלת. לא ניתן להתמודד עם המשבר הישראלי רק על ידי הוספת תקציבים או חיזוק הפוליטיקאים, אלא נדרשת גישה הוליסטית ל-"מחלות הרקע" של המדינה.

תחומי עיסוק

מרכז מנור פועל "על כל המגרש": היעדר הלכידות החברתית והחוסר באפקטיביות ממשלית משתקים את ישראל בכל תחום חיים – מדיני, חברתי, כלכלי וזהותי. בהתאם, מרכז מנור מייצר פתרונות מדיניות, הצעות חקיקה, שיטות חשיבה וכלי ניתוח בכל נושא שעל סדר היום הציבורי.

דרכי פעולה

מרכז מנור הוא לא מגדל שן אקדמי – אנחנו מכון מדיניות (do-tank) ופועלים מול מקבלי החלטות ברשות המבצעת, המחוקקת וברשויות המקומיות כדי לקדם את המדיניות שלנו. בו זמנית אנחנו מייצרים בסיס תמיכה רחב ע"י הנגשת הרעיונות והפתרונות שלנו לציבור הרחב, על ידי פעולה באמצעי התקשורת, ברשתות החברתיות ויצירת שיתופי פעולה.

הצוות

ד
ד"ר מיכל טביביאן-מזרחי

ראש מרכז מנור

מיכל כיהנה כסמנכ"לית אסטרטגיה ותכנון במשרד החינוך, כראש תחום בכירה באגף ממשל וחברה במשרד ראש הממשלה, והיא ממייסדי מרכז המחקר והמידע בכנסת. בין היתר, ערכה את מדריך התכנון הממשלתי והובילה את גיבוש תפיסת הלמידה המתחדשת 2030.
מיכל בעלת דוקטורט בסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית, וכיום מרצה בביה"ס למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית.
מתגוררת בכפר סבא, נשואה ואם לארבעה.

תהלה פרידמן
תהלה פרידמן

ראש מרכז ליבא

חברת כנסת בכנסת ה-24 (סיעת כחול לבן)
כיהנה כיו"ר תנועת נאמני תורה ועבודה ויו"ר מייסדת של התנועה הירושלמית.
ניהלה את קרן נס של הפדרציה היהודית בניו גרזי, את תחום התפוצות במכון הרטמן, ואת תוכניות העמיתים ו"ערבים זה לזה" במכון שחרית. התחילה את דרכה כיועצת לנתן שרנסקי כאשר היה שר התפוצות, והיתה עמיתה בבית הספר למנהיגות חינוכית של מכון מנדל.
בעלת תואר שני במשפטים וכן השכלה תורנית רחבה. גרה בירושלים. אמא לחמישה ילדים.

עמיחי דנינו
עמיחי דנינו
עמית מחקר
מוביל מחקר ומדיניות תקציב
עמיחי בעל ניסיון עשיר בעבודה אסטרטגית אל מול המגזר הציבורי, חברה אזרחית וחברות פרטיות בישראל. עמיחי משמש כיום כמשנה למנכ"ל בחברת אינבוקאפ, והוא שימש בעבר כמנג'ר בכיר בחברת דלויט שם רכש היכרות מעמיקה עם אתגרי המגזר הציבורי מזוויות שונות: משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, חברה אזרחית ומגזר עסקי. בנוסף שימש עמיחי כעוזר מנכ"ל בקבוצת IDB שם עסק בהובלת תהליכים שונים ברמת הקבוצה והחברות הבנות.
ד
ד"ר רעות פינגר דסברג

ראש תחום מדיניות ומשפט

ד"ר למדע המדינה ועורכת דין. בוגרת תואר ראשון במשפטים בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומסלול ישיר לדוקטורט באוניברסיטת תל אביב. פעילה חברתית, מרצה ומובילה מיזמים קהילתיים. לשעבר מנהלת בתנועת ישראל 2050.
רעות מתגוררת בבנימינה, נשואה לעומר ואם לשלושה.

מעין חג'ג'
מעין חג'ג'

ראש תחום חינוך

כיהנה כיועצת פרלמנטרית בכנסת ה-23 ליו"ר ועדת החינוך התרבות והספורט ובכנסת ה-24.

ניהלה את אגף מדיניות בהתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית והתמחתה במדיניות השכלה גבוהה וטכנולוגית.

בעלת תואר שני ביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית.

גרה בכפר יונה ומכהנת כחברת מועצת עיר. מעין נשואה ואמא לשניים.

גלעד רובינשטיין
גלעד רובינשטיין

ראש תחום יהדות, חברה ומדינה

גלעד שימש כראש חטיבת חינוך ואקדמיה במרכז זלמן שזר, וקודם לכן היה המנהל האקדמי של תכנית "מסעות דעת" ועוזר מחקר ומפתח פרויקטים בתמת קדושה, דת וחילון במכון ון ליר בירושלים. לימד היסטוריה, פסיכולוגיה ותרבות יהודית במסגרות שונות וניהל מספר יוזמות חינוכיות וחברתיות.
בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה והיסטוריה ותואר שני בהיסטוריה של עם ישראל ויהדות זמננו מהאוניברסיטה העברית. בוגר בית ספר מנדל לחוקרים מצטיינים במדעי הרוח.
מתגורר בירושלים, נשוי ואב לשתי בנות.

שחר לוטן
שחר לוטן

חוקר מדיניות ורכז תחום יהדות, חברה ומדינה

בוגר תואר ראשון בפילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה (פכ"מ) מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותכנית "מסעות דעת" למנהיגות אינטלקטואלית צעירה מטעם מכון ון-ליר. סרן במילואים ביחידה 8200.
בעל עשור של ניסיון בעבודות מחקר וניתוח אסטרטגיה, ניהול צוותים ופיתוח עסקי עבור חברות וגופים בישראל ובעולם.
בתפקידו האחרון היה ראש מחלקת מחקר שוק, BI ואסטרטגיה עבור חברת סטארט-אפ בעולמות הסייבר ההגנתי.

יונתן מצניק
יונתן מצניק

יועץ מדיניות במרכז מנור מומחה מחקר בינלאומי השוואתי.

עלה לארץ בשנת 2019 משוודיה. בוגר תארים שניים במשפטים ממכון ראול ולנברג למשפט זכויות
אדם בינלאומי באוניברסיטת לונד בשוודיה: משפט בינלאומי ומשפט שוודי ואירופאי. בשוודיה פעל
בתחום הפוליטיקה כדובר לענייני חוץ וזכויות אדם מטעם הצעירים במפלגה הליברלית והינו חבר
בוועדה השוודית נגד אנטישמיות. בעל ניסיון רב בחברה האזרחית ובשירות הציבורי בשוודיה.
בתפקידו האחרון, שימש כמנהל אחריות תאגידית בתחום ESG בהייטק הישראלי.

אלעד בן זקן
אלעד בן זקן

עוזר מחקר במרכז מנור

סטודנט למשפטים ופעיל חברתי. חבר מערכת בכתב העת "משפט וממשל" ובקליניקה לזכויות אדם בהליך האזרחי באוניברסיטת חיפה. בעל ניסיון מחקרי בתחומי משפט וגזע, גבולות זכויות האדם בחברה הדמוקרטית ושוויון בעבודה.