אודות

מרכז מנור

 הוא ארגון מחקר, מדיניות ומעשה, מבית יוזמת המאה, הפועל להגברת לכידות חברתית ואפקטיביות ממשלית. מנור עוסק בפיתוח תפיסות, רעיונות ותכניות מדיניות מבוססות חשיבת מרכז, וחותר לפעולה בזירות הממשל, החברה האזרחית, התקשורת והמשפט.

יוזמת המאה

יוזמת המאה, פלטפורמה אזרחית א-מפלגתית, מבקשת להתמודד עם משברי המדינה והחברה ולקדם תפיסת מרכז מעמיקה ומעודכנת. היוזמה היא שותפות בין בכירים מעולם ההיי-טק, המגזר העסקי, המגזר הציבורי והמגזר החברתי אשר בונה בית לרעיונות, למדיניות ולמנהיגות, ויוצרת פרדיגמה ישראלית חדשה.

אודות

המשבר הישראלי

ישראל היא מדינה מדהימה, אבל היא סובלת ממשבר פוליטי וחברתי עמוק, ששורשיו עמוקים יותר ממערכת בחירות אחת או מפוליטיקאי ספציפי. המשבר הישראלי הוא החיבור בין היעדרה של לכידות חברתית, הקשורה באובדן אמון, בשבטיות, במגזריות ובהתפרקות האמנה החברתית; לבין חוסר אפקטיביות ממשלית, הקשורה בתכנון קצר-טווח, במשבר כוח אדם בשירות הציבורי ובתרבות פוליטית קלוקלת. לא ניתן להתמודד עם המשבר הישראלי רק על ידי הוספת תקציבים או חיזוק הפוליטיקאים, אלא נדרשת גישה הוליסטית ל-"מחלות הרקע" של המדינה.

תחומי עיסוק

מרכז מנור פועל "על כל המגרש": היעדר הלכידות החברתית והחוסר באפקטיביות ממשלית משתקים את ישראל בכל תחום חיים – מדיני, חברתי, כלכלי וזהותי. בהתאם, מרכז מנור מייצר פתרונות מדיניות, הצעות חקיקה, שיטות חשיבה וכלי ניתוח בכל נושא שעל סדר היום הציבורי.

דרכי פעולה

מרכז מנור הוא לא מגדל שן אקדמי – אנחנו מכון מדיניות (do-tank) ופועלים מול מקבלי החלטות ברשות המבצעת, המחוקקת וברשויות המקומיות כדי לקדם את המדיניות שלנו. בו זמנית אנחנו מייצרים בסיס תמיכה רחב ע"י הנגשת הרעיונות והפתרונות שלנו לציבור הרחב, על ידי פעולה באמצעי התקשורת, ברשתות החברתיות ויצירת שיתופי פעולה.

הצוות

ד
ד"ר מיכל טביביאן-מזרחי

ראש מרכז מנור

מיכל כיהנה כסמנכ"לית אסטרטגיה ותכנון במשרד החינוך, כראש תחום בכירה באגף ממשל וחברה במשרד ראש הממשלה, והיא ממייסדי מרכז המחקר והמידע בכנסת. בין היתר, ערכה את מדריך התכנון הממשלתי והובילה את גיבוש תפיסת הלמידה המתחדשת 2030.
מיכל בעלת דוקטורט בסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית, וכיום מרצה בביה"ס למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית.
מתגוררת בכפר סבא, נשואה ואם לארבעה.

תהלה פרידמן
תהלה פרידמן

ראש מרכז ליבא

חברת כנסת בכנסת ה-24 (סיעת כחול לבן)
כיהנה כיו"ר תנועת נאמני תורה ועבודה ויו"ר מייסדת של התנועה הירושלמית.
ניהלה את קרן נס של הפדרציה היהודית בניו גרזי, את תחום התפוצות במכון הרטמן, ואת תוכניות העמיתים ו"ערבים זה לזה" במכון שחרית. התחילה את דרכה כיועצת לנתן שרנסקי כאשר היה שר התפוצות, והיתה עמיתה בבית הספר למנהיגות חינוכית של מכון מנדל.
בעלת תואר שני במשפטים וכן השכלה תורנית רחבה. גרה בירושלים. אמא לחמישה ילדים.

עמיחי דנינו
עמיחי דנינו
עמית מחקר
מוביל מחקר ומדיניות תקציב
עמיחי בעל ניסיון עשיר בעבודה אסטרטגית אל מול המגזר הציבורי, חברה אזרחית וחברות פרטיות בישראל. עמיחי משמש כיום כמשנה למנכ"ל בחברת אינבוקאפ, והוא שימש בעבר כמנג'ר בכיר בחברת דלויט שם רכש היכרות מעמיקה עם אתגרי המגזר הציבורי מזוויות שונות: משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, חברה אזרחית ומגזר עסקי. בנוסף שימש עמיחי כעוזר מנכ"ל בקבוצת IDB שם עסק בהובלת תהליכים שונים ברמת הקבוצה והחברות הבנות.
ד
ד"ר רעות פינגר דסברג

ראש תחום מדיניות ומשפט

ד"ר למדע המדינה ועורכת דין. בוגרת תואר ראשון במשפטים בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומסלול ישיר לדוקטורט באוניברסיטת תל אביב. פעילה חברתית, מרצה ומובילה מיזמים קהילתיים. לשעבר מנהלת בתנועת ישראל 2050.
רעות מתגוררת בבנימינה, נשואה לעומר ואם לשלושה.

רותם אורג
רותם אורג
ראש תחום מו"פ מרכז
חוקר ומרצה בתחומי פוליטיקה ומדיניות חוץ אמריקאית, עורך ראשי של הבלוג "וושינגטון אקספרס"; מייסד עמותת "הברית הישראלית-דמוקרטית"; מחבר הספר "לב ארי". בוגר תכנית פכ"ם מהאוניברסיטה העברית ותכנית IVLP של משרד החוץ האמריקני.
עדן מנדלוביץ'
עדן מנדלוביץ'
חוקרת ומקדמת מדיניות

סטודנטית לתואר ראשון במשפטים ופילוסופיה באוניברסיטה העברית בירושלים.
כותבת נאומי הרמטכ"ל ועיתונאית בעבר, וסופרת סיפורי חיים בהווה.

ליאון בוז'ו
ליאון בוז'ו
חוקרת ומקדמת מדיניות

בוגרת תואר ראשון במדע המדינה ומגדר בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב, וסטודנטית לתואר שני בפיתוח בינ״ל באוניברסיטה העברית בירושלים. בעלת רקע נרחב כעמיתת מחקר בארץ ובחו״ל. לשעבר מנהלת פרויקטים במרכז פרס לשלום ולחדשנות.

אביב ברודי
אביב ברודי

רפרנט מחקר ומדיניות
סטודנט בתואר ראשון כפול במשפטים, וכלכלה-פילוסופיה באוניברסיטה העברית בירושלים. עוזר מחקר בתחומי משפטים וכלכלה ולשעבר עוזר משפטי ברשות הרגולציה.

יקיר פרטוש
יקיר פרטוש
מומחה BI

כיום מרצה ומייעץ למשרדי ממשלה, רשויות ועמותות בתחום של קבלת החלטות מבוססות נתונים. הקים את פרויקט ההתנדבות גברת עם סלים בשוק מחנה יהודה.